Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowskie szkoły aktywne w międzynarodowych programach. Szlifujemy znajomości językowe

Facebook Twitter

Częstochowskie szkoły podsumowują swoją aktywność w zakresie zagranicznych wyjazdów w programie Erasmus Plus. 2022 to był udany rok, a działania będą kontynuowane na pewno jeszcze do końca tego roku szkolnego.

fot. pixabay/libellule789

Aktywność okazała się ważna w dziedzinie kształcenia czy szkolenia zawodowego młodzieży, a dodatkowego doświadczenia nabywają też pedagodzy. Wszyscy przede wszystkim szlifują znajomość języków, właśnie dzięki udziałowi w Erasmusie:

Joanna Gzieło: Dla mnie i dla moich koleżanek bardzo istotną kwestią było to, że mogłyśmy na kursach, w których uczestniczyłyśmy, sprawdzić się pod względem języka angielskiego i na pewno dało nam to motywację. To się również przełożyło w jakimś sensie na naszą pracę. Zaczęłyśmy tworzyć również przedstawienia w języku angielskim, zaczęłyśmy się bawić trochę tym językiem, sentencjami angielskimi. Uczymy angielskiego w sposób niekonwencjonalny

– mówi Joanna Gzieło, nauczycielka historii i geografii. Poznany w praktyce język obcy, lepiej sprawdza się też podczas szkolnych zajęć już po powrocie:

Joanna Gzieło: To przyjmują już w sposób bardzo naturalny np. na lekcji wf-u czy na mojej lekcji wplatamy jakieś zwroty angielskie. To jest dla nich rzeczą naturalną. Teraz jeździli już na wymiany. Wcześniej są organizowane warsztaty, które przybliżają dzieciom kraj, do którego jadą. Wydaje mi się, że ta umiejętność językowa, tutaj główny nacisk jest położony na język angielski, jest dla nich motywacją, żeby tego  języka się uczyć

– o dodatkowych umiejętnościach przywożonych z międzynarodowych szkolnych programów, mówiła nauczycielka Joanna Gzieło.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024