Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowskie pary odniosły sukces na największym festiwalu tańca w Polsce

Facebook Twitter

W Krakowie odbył się turniej o Puchar Mariana Wieczystego. Uczestnicy, podopieczni Adriana Dobrowolskiego znów byli wśród najlepszych w najwyższej klasie krajowej i międzynarodowej i wrócili z medalami w trzech kategoriach open.

fot. Dieter_g / pixabya.com

Nastały trudne czasy dla realizacji takich imprez – bez publiczności, opiekunów i w rygorze sanitarnym, mówi częstochowski trener…

Uważam, że organizatorzy naprawdę dopięli wszystko na ostatni guzik, bo par było bardzo dużo w każdej kategorii, bez udziału – oczywiście – publiczności. Byli tylko goście zaproszeni, trenerzy. Jeden trener był na klub, nawet nie na parę, tylko na klub, więc naprawdę ciężkie warunki, jeżeli chodzi o tę naszą sytuację pandemiczną w kraju. Turniej się okazał naprawdę bardzo fajnie zorganizowany. Była oczywiście transmisja online w internecie – średnio 1500 osób oglądało każdy blok taneczny. Naprawdę bardzo fajnie. Gratulacje jak najbardziej dla naszego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, że podjęło wyzwanie. 

Błyszczeli talentem Szymon Miśtal i Julia Dąbrowska, również Filip Tasarz i Natalia Stelmach, Karol Alwasiak i Sara Olejnik, Oskar Bożek i Julia Sekret. Doskonale zaprezentowali się Przemek Wręczycki i Marcelina Nicpoń, wylicza trener tańca Adrian Dobrowolski.

Będziemy świętować, bo u nas tradycja w klubie jest taka, że jak para zdobywa klasę – to już nawet nie chodzi o te najwyższe międzynarodowe, tylko u nas jest taka tradycja wprowadzona przez nas trenerów, że obojętnie na jakim poziomie para zdobywa klasę, to uważam, że dla nich to jest – wiadomo – święto, jak i dla trenerów oczywiście i szkoły, więc będą torty, będą szampany – oczywiście z dystansem, w maseczkach itd., wiadomo że musimy tego pilnować, ale z tego oczywiście nie rezygnujemy, bo uważamy, że to jest dodatkowy zaszczyt dla tych tancerzy, że jednak warto to robić i mają później też święto w klubie.

Kraków okazał się nie tylko gościnny ale i szczęśliwy dla utalentowanych par z miasta, gratulujemy. Rozmawialiśmy z Adrianem Dobrowolskim z częstochowskiej szkoły tańca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj