Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowskie obchody Dnia Niepodległości [PROGRAM]

Facebook Twitter

Na Placu Biegańskiego odbędą się główne miejskie obchody Święta Niepodległości 11 listopada. Centralna uroczystość rozpocznie się przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego o godzinie 17.00. Godzinę wcześniej kwiaty zostaną złożone w alei Sienkiewicza przed grobem Nieznanego Żołnierza i przed pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki.

Co zmienić na Bieganie?

10 listopada Filharmonia Częstochowska organizuje uroczysty koncert „O wolność wołanie”. Pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod batutą Janusza Siadlaka zabrzmią z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Koncert będzie okazją, aby wręczyć ubiegłoroczne i tegoroczne wyróżnienia „Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie”.

O tym wydarzeniu przeczytacie TUTAJ.

Obok uroczystych, oficjalnych obchodów, zapraszamy na mniejsze wydarzenia. Tradycyjnie 11 listopada na wspólny trening zaprasza Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa. Od wielu lat Zabiegani na Promenadzie Czesława Niemena organizują „Niepodległościowy Trening Zabieganych Od Świtu Do Zmierzchu”. O co chodzi? Biegamy od świtu, czyli od godzin ok. 6:40 rano do zmierzchu, czyli do godziny 16. Każdy może przebiec tyle ile tylko zechce, organizatorzy zachęcają do wzięcia ze sobą biało – czerwonych barw. Trasa przebiega po Lasku Aniołowskim. Gorąca herbata i słodki poczęstunek dla każdego uczestnika. Dużo dobrej energii i serdeczności. Baza treningu zlokalizowana będzie na końcu Promenady przy samym wejściu do Lasku w dzielnicy Północ.

fot. facebook.com/Zabiegani

Na wspólny trening biegowy z okazji Święta Niepodległości zaprasza również Fundacja Jest Lepiej. Chętni biegacze – amatorzy spotykają się już jutro w Parku Wypoczynkowym Lisiniec od strony zalewu Adriatyk. Start pięcio-kilometrowego, spokojnego, wspólnego biegu nastąpi o godzinie 11.11. Tu również organizatorzy zachęcają do wzięcia ze sobą biało – czerwonych barw dla uczczenia 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i spędzenia wyjątkowego święta aktywnie.

fot. facebook.com/JestLepiej

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj