Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowskie Dni Profilaktyki już za nami

Facebook Twitter

W poniedziałek (18.06.) podsumowano tegoroczne wydarzenia na placu Biegańskiego. Udało się rozstrzygnąć szkolny konkurs na Małe Formy Teatralne, była też prezentacja Młodzieżowych Akademii Życia, które program „Młodość bez uzależnień”. Celem tych wszystkich aktywności jest zagwarantowanie atrakcyjnego wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, bez używek.

Świadomość młodych jest na szczęście w tej dziedzinie coraz większa…

Zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń jest ważnym celem, który stawia przed sobą Wydział Polityki Społecznej. Działacze, wolontariusze i nauczyciele zachęcają do aktywności, propagują sport, organizują zabawy plastyczne i konkursy. Wszystko po to by przeciwdziałać szeroko rozumianym uzależnieniom.

Mariusz Osyra rozmawiał z Adrianem Starońkiem, naczelnikiem Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta. W strefach tematycznych odbywały się w poniedziałek (18.06.) zajęcia sportowe, gry zręcznościowe, konkursy plastyczne. Przez cały rok szkolny aktywność na tym polu wspierali pedagodzy w szkołach, które brały udział w profilaktyce uzależnień.

Mówiła Agata Sokołowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Częstochowie, tematem interesował się Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj