Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski Urząd Miasta chwali się nową stroną internetową. A Wam jak się podoba?

Facebook Twitter

Możemy łatwiej nawigować, a co ważne, szybciej znaleźć poszukiwanie informacje. Mowa o nowej, uruchomionej na początku tygodnia, stronie internetowej Urzędu Miasta.

Pod adresem www.czestochowa.pl zaszły spore zmiany, jak podkreśla rzecznik urzędu Włodzimierz Tutaj – z korzyścią dla funkcjonalności miejskiego portalu.

Do nowej strony trzeba się też przyzwyczaić. Myślę, że te istotne dla mieszkańców informacje będą lepiej, łatwiej dostępne w tym układzie strony. Chodzi nam na przykład o geoportal mieszkańca czy na przykład poradnik interesanta, którego często internauci szukali. To są te konkretne sprawy, które mieszkańcy załatwiają.

Ułatwiony jest dostęp do adresów i telefonów jednostek miejskich. Łatwo trafimy na zakładkę do pobierania dokumentów i na linki do pozostałych stron www prowadzonych przez magistrat.

To nie tylko nowy wygląd, ale też nowa funkcjonalność i zupełnie nowy, spójny dla pozostałych portali miejskich, system zarządzania treścią. Umożliwia nam wzajemne przenikanie się informacji, które będziemy umieszczać nie tylko na głównej stronie miejskiej, ale też na poszczególnych podportalach miejskich i w poszczególnych działach tematycznych. To jest też strona, która została wzbogacona o mechanizm dedykowany osobom niedowidzącym. Dzięki silnemu skontrastowaniu tego, co jest tłem, a tego co jest treścią, będzie im łatwiej korzystać ze strony.

Walory nowego portalu, który kosztował blisko 30 tysięcy złotych podkreślała Magdalena Woch z Urzędu Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj