Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

R E K L A M A

R E K L A M A

Częstochowski sztab WOŚP gotowy na finał

Facebook Twitter

Wiemy już niemal wszystko o atrakcjach tegorocznego 33. finału WOŚP w Częstochowie. Obchody ruszą dzień przed finałem 26 stycznia od Biegu Policz się z Cukrzycą, w ramach ParkRun Las Aniołowski. Pakiety już się rozeszły, ale wziąć w nim udział mogą też dodatkowi biegacze.

W gotowości są osoby, które chcą kwestować na ulicach z puszkami. W tym dzieci z rodzicami, lub właściciele czworonogów. Wolontariuszy zgłosiło się tym razem o wiele więcej niż 500 czekających na nich puszek:

 Izabela Tokarczyk: (…) Najmłodszy wolontariusz ma w tej chwili niecałe 4 miesiące, a najstarszy ponad 70 lat. Dzieci jest bardzo dużo kwestii. Kwestują maluchy z rodzicami (…).

Powiedziała w rozmowie Radia Jura – Izabela Tokarczyk, szefowa częstochowskiego sztabu orkiestry. Do sztabu wpłynęło mnóstwo pamiątek na aukcje, są też nieszablonowe propozycje, które zostaną zlicytowane na Placu Biegańskiego w trakcie finału lub przez internet:

 Izabela Tokarczyk: Fantów i gadżetów, usług, atrakcji na licytację jest mnóstwo, dlatego podzielimy je na te mi cytowane ze sceny i te, które będą tylko w internecie. Na pewno będzie można wylicytować przelot nad Jurą Krakowsko – Częstochowską, jazdę konną, jak zwykle wózki i mnóstwo innych rzeczy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jest gro ofiarodawców, którzy są z nami co rok.

W programie są imprezy towarzyszące, które już znamy z poprzednich edycji, jak i nowe propozycje, które będą składać się na 33. finał 26 stycznia, w niedzielę. W Częstochowie jest w czym wybierać. Nie zabraknie sportu, innych aktywności i tradycyjnej Parady Serc:

 Izabela Tokarczyk: W tym roku będziemy bardzo chcieli zaangażować tę paradę uczniów i przedszkolaków z częstochowskich placówek. Odbędzie się halowy turniej piłki nożnej, Będzie też off road, czyli Śląska Integracja Terenowa dla WOŚP, Zmorsowani robią swoją akcję, w dzień finału jak zwykle będzie można zjeść wyjątkową grochówkę na Placu Biegańskiego, będzie można nabyć monetę 33 finału, będzie można wziąć udział w loterii fantowej, bo to też już jest WOŚP-owa tradycja.

– zapowiadała Izabela Tokarczyk, kierująca częstochowskim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 lutego 2025

R E K L A M A