Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski sztab orkiestry zachęca do współpracy. Licytacje i atrakcje 31. finału

Facebook Twitter

Zbliża się 31 finał WOŚP, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Wygrać z sepsą". Częstochowski Sztab skompletował grono wolontariuszy, przygotowuje lokalne obchody i atrakcje.

Intensywnie pracuje nad programem imprezy plenerowej na Placu Biegańskiego.

Natalia Zalas: W tym roku jak zwykle chcemy jak najbardziej zachęcić wszystkich do grania z orkiestrą, także przygotowaliśmy wiele takich atrakcji, które od lat już z nami działają, czyli np. ze Śląską Integracją Terenową czy Bieg „Policz się z cukrzycą”, który w tym roku będzie w trochę zmienionej formie, natomiast odbędzie się, także już niebawem trochę więcej o nim powiemy w naszych social mediach. Przygotowaliśmy koncerty na placu Biegańskiego. Będziemy mieli częstochowski akcent miły, bo będzie zespół Habakuk, zespół Loka, który myślę, że doskonale wszyscy znają

– poinformowała nas Natalia Zalas z częstochowskiego sztabu WOŚP. Do ogólnopolskiego finału pozostały jeszcze 3 tygodnie, ale już udało się zapełnić pulę tegorocznych wolontariuszy. Rejestracja została zakończona, teraz sztab dokonuje ostatecznej weryfikacji zgłoszonych osób.

Natalia Zalas: Bliżej finału będziemy się kontaktować w celu przekazania puszek, identyfikatorów, będziemy też informować o zebraniach dla wolontariuszy. W tym roku również będziemy mieli psich wolontariuszy lub zwierzęcych. Wszystkie zwierzęta, nad którymi są państwo w stanie zapanować, są mile widziane na finale.

Jak co roku finał orkiestry wesprą lokalne stowarzyszenia i lokalni przedsiębiorcy. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, wydarzeń sportowych, wspólnego morsowania czy jazdy terenowej po bezdrożach:

Natalia Zalas: Przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników finału całą moc atrakcji i jak co roku będą z nami Zmorsowani i będzie można razem z nimi pomorsować w parku Lisiniec. Przygotujemy monetę okolicznościową. Dla najmłodszych zaplanowaliśmy animacje w częstochowskich restauracjach i kawiarniach w niedalekiej odległości od placu Biegańskiego, tak aby jeśli pogoda ewentualnie nie dopisze, dzieci mogły również skorzystać z tych atrakcji. Zapraszamy także do obejrzenia meczu hokeja w wykonaniu naszych częstochowskich Kruków, z którego dochód również zostanie przekazany na cel 31. finału

Sztab częstochowski zachęca do przekazywania licytowanych w finale przedmiotów. Po pandemicznej przerwie planuje też licytacje ze sceny na placu Biegańskiego. Zapraszała do współpracy Natalia Zalas.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024