Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski Szpital Specjalistyczny otrzymał kolejny sprzęt do ratowania życia

Facebook Twitter

Sprzęt kupiony został przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy za 250 tys. złotych. Jaka konkretnie aparatura przyjedzie do Częstochowy? To sprzęt zabiegowy i diagnostyczny, głównie z przeznaczeniem dla szpitalnych oddziałów ratunkowych i ratowania życia dzieci.

Dzięki darowi Parkitka wzbogaci się w aparat do USG jamy brzusznej pomocny w nagłych urazach wewnętrznych, aparat do znieczuleń i intubowania małych pacjentów. Przyjadą od orkiestry też dwa urządzenia do monitorowania pracy serca i innych czynności życiowych wykorzystywane podczas transportów w specjalistycznych karetkach.

Te zakupy to odpowiedź na faktyczne zapotrzebowanie szpitala, który sygnalizował orkiestrze konkretne braki sprzętowe. Jak mówią medycy sprzęt na pewno będzie wykorzystywany, bo w ciągu roku częstochowski SOR przyjmuje ok. 15 tys. dzieci.

Tymczasem przypomnijmy, że już trwają przygotowania do kolejnego 23 finału. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 11 stycznia 2015 roku. W częstochowskim sztabie praca już wre i trwają gorączkowe przygotowania…

– mówił Kamil Leszczyński, koordynator sztabu WOŚP w Częstochowie. Jak zwykle finał orkiestry w naszym mieście planowany jest na Placu Biegańskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023