Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski PKS wysłał kierowców w kierunku granicy. Szuka kolejnych, którzy zechcą pomóc

Facebook Twitter

Nasi kierowcy również będą służyć wsparciem na wschodzie. Z miasta wyjechało pięciu kierowców PKS Częstochowa z pomocą dla Ukrainy. Z zajezdni PKS przy ulicy Krasińskiego skierowano autokary, które przydadzą się przy rozwożeniu i relokowaniu uchodźców na terenie kraju. Kierowcy i autobusy będą do dyspozycji Urzędu Miasta Hrubieszów.

Częstochowski PKS od kilku dni organizuje transporty osób ze wschodu spod granicy z Ukrainą. Po przyjeździe do naszego miasta nasi sąsiedzi udają się do miejsc zakwaterowania:

Oddaliśmy się do dyspozycji Urzędu Miasta w Hrubieszowie. Na dzień dzisiejszy wysłaliśmy 5 autobusów, które mają świadczyć transport uchodźców z Ukrainy. Wszelkie funkcje dysponowania tymi autobusami są w gestii burmistrza Hrubieszowa. Uchodźcy są odbierani z granicy, rozwożeni po Polsce. Mamy cały czas kontakt telefoniczny z kierowcami, poza tym mamy monitoring GPS, więc jesteśmy na bieżąco, gdzie te pojazdy się znajdują. My jako PKS Częstochowa realizujemy transport uchodźców tylko na terenie Polski

– mówi Marcin Kubat z częstochowskiego PKS-u. Obecnie spółka potrzebuje kierowców, którzy mogliby jeździć na granicę w ramach wolontariatu, aby pomagać osobom uciekającym z powodu wojny:

Każdy kierowca, który ma uprawnienia do prowadzenia autobusu wraz z kwalifikacjami zawodowymi, do naszej siedziby na Krasińskiego 14/24 do Działu Kadr. Trasy realizujemy zgodnie z harmonogramem i zapotrzebowaniem. Relokacja uchodźców jest z góry przewidziana, ale jest to w gestii tych, którzy dysponują informacjami. W Częstochowie też są lokowani uchodźcy, więc jest to prawdopodobne, że będą przywożeni tu na Ogrodową.

Ze względów bezpieczeństwa trasy kierowców są monitorowane

– dodaje Marcin Kubat – kierownik transportu w częstochowskim PKS-ie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024