StartWiadomość dnia Wiadomości

„Częstochowski Everest”. Motywacja od Janka Meli

Paulina Ziębacz z Fundacji Oczami Brata:

 W tym roku rozpoczniemy „Everest” 28 maja w hali sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4, wykładem motywacyjnym Jana Meli. Około 12.00 rozpoczniemy marsz na Złotą Górę w Częstochowie, na ten nasz „Częstochowski Everest”. Będą w nim brały udział osoby z niepełnosprawnością i osoby pełnosprawne. Zależy nam na tym, by osoby z niepełnosprawnością zobaczyły, że można przezwyciężać swoje słabości, zresztą tak jak w przypadku osób pełnosprawnych, żeby pokonywać przeszkody i motywować się do dalszego działania. 

Jak zwykle przed wspinaczką na częstochowski Everest, czyli Złotą Górę, w asyście wolontariuszy, do pokonywania trudności będzie zachęcał specjalnie zaproszony motywator. Tym razem będzie nim zdobywca biegunów Janek Mela. Happening stawia też na współpracę między osobami z niepełnosprawnością, a pełnosprawnymi mieszkańcami Częstochowy.

Happening „Częstochowski Everest” tym razem odbędzie się w poniedziałek 28 maja od godz. 11.00. Panoramę miasta ze Złotej Góry będzie można podziwiać z uczestnikami akcji około godz. 12.00.

Zostaw komentarz