Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski chodziarz sportowy Jakub Jelonek znów z medalami, ale i przed ważną szansą

Facebook Twitter

Częstochowski chodziarz sportowy - Jakub Jelonek, wielokrotny medalista i olimpijczyk, zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski na 20km. Z kolei startując w zawodach ligi francuskiej zajął pierwsze miejsce w chodzie na 5 km z niezłym czasem - 20:13.

Częstochowski chodziarz sportowy Jakub Jelonek w Radiu Jura

Nasz sportowiec ciągle walczy o punkty w rankingu do Mistrzostw Europy, które wkrótce rozpoczną się w Rzymie:

Jakub Jelonek: Najlepszy dla mnie wynik w sezonie, poprawiłem swój wyniki np. z halowych Mistrzostw Polski, gdzie byłem czwarty i dzięki temu walczę cały czas o mistrzostwa Europy. Do mistrzostw Europy zaliczają się trzy najlepsze starty z tego sezonu i nawet z końcówki poprzedniego i z tych trzech startów jest wyciągana średnia punktowa, bo wyniki są przeliczane na punkty i w tym momencie jeszcze kilku miejsc mi brakuje do mistrzostw Europy, ale mam nadzieję, że w kolejnym starcie jeszcze bardziej poprawię te swoje ranking i wskoczę na miejsca premiowane właśnie do mistrzostw Europy.

Jak powiedział nam w rozmowie Jakub Jelonek, brakuje mu jeszcze 9 pozycji, ale po ubiegłotygodniowych mistrzostwach Polski poprawił się w rankingu o dwa oczka. Niedługo kolejne starty i szansa alby dalej powalczyć o poprawę wyników, również przed tegorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu:

Jakub Jelonek: Do igrzysk olimpijskich możemy się kwalifikować do końca czerwca, więc zostało praktycznie półtora miesiąca. To będą jakieś 2-3 starty, w których ten ranking jeszcze możemy poprawiać i tak samo do rankingu olimpijskiego liczą się trzy starty, tylko że to już muszą być zawody takie międzynarodowe, z takich dużych zawodów z międzynarodowymi sędziami, mistrzostwa Europy też dużo pomagają, za miejsca też od 1 do 8 są punkty, które dają awans w rankingu olimpijskim.

fot.fb/Jakub Jelonek

Najbliższe starty, których wyniki są punktowane i liczą się do kwalifikacji jeszcze w tym miesiącu, wszystko może się zdarzyć:

Jakub Jelonek: 25 maja planuję start na Słowacji i tam są dwie możliwości albo poprawię ranking, albo uzyskam bezpośrednią kwalifikację z minimum. 35 kilometrów w tym roku nie jest na igrzyskach, ponieważ tam jest sztafeta i dwudziestka. Ja w tym momencie walczę na 20 kilometrów o kwalifikację indywidualną. Wraz z doświadczeniem poprawia się wytrzymałość i to byłby taki mój dystans, ale został w tym roku wycofany z programu.

Naszym rozmówcą był dwukrotny olimpijczyk Jakub Jelonek, chodziarz i trener. Trzymamy kciuki i dopingujemy, aby zobaczyć naszego reprezentanta podczas mistrzostw Europy oraz na igrzyskach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj