Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowski Alarm Smogowy na bieżąco obserwuje jakość powietrza w mieście i ostrzega

Facebook Twitter

Od weekendu niezmiennie oddychamy wyjątkowo zanieczyszczonym powietrzem. Osoby chore, starsze, a także dzieci oraz kobiety w ciąży powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu. Na razie mamy pogodę bezwietrzną, mroźną i słoneczną.

Czyli sprzyjającą dla tworzenia się smogu…

Mówi Hubert Pietrzak z Częstochowskiego Alarmu Smogowego. Takie warunki pogodowe jakie dominują w ostatnich dniach sprzyjają gromadzeniu się szkodliwych pierwiastków w powietrzu. Pamiętajcie unikajcie spacerów i nie bagatelizujcie odczytów wskaźników jakości powietrza. Specjalne ostrzeżenie wydał Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Dlatego społecznie działający Częstochowski Alarm Smogowy chce wnioskować do władz miasta o wytyczenie norm ostrzegania. Wszystko po to aby przestrogi w przypadku wzmożonego zanieczyszczenia w atmosferze docierały na czas do mieszkańców.

Dodaje Hubert Pietrzak, reprezentujący Częstochowski Alarm Smogowy, który monitoruje jakość powietrza w mieście. Wdychanie smogu zdaniem lekarzy zwiększa ryzyko zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym i odpornościowym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj