Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska uczelnia ma dalsze ambitne plany, będą kolejne uprawnienia

Facebook Twitter

Akademia im. Jana Długosza czyni dalsze starania o zdobycie uprawnień do nadawania stopni doktorskich na kolejnych wydziałach i kierunkach. W obliczu zapowiedzianego przekształcenia w Uniwersytet przymiotnikowy od czerwca tego roku, pracy będzie jeszcze więcej, zapowiadają władze uczelni.

Prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska, rektor Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie:

My nie mamy jeszcze odpowiedzi dotyczącej filozofii, nauk o polityce publicznej, wysłaliśmy uprawnienia habilitacyjne w dyscyplinie literaturoznawstwo. Działamy ciągle i ta zmiana tylko tyle zmienia, że jest bardziej zobowiązująca, oznacza jeszcze intensywniejszą pracę.

Starania o przekształcenie akademii w pierwszy w mieście uniwersytet trwały długo, ale zdecydowano się na prostszą zmianę legislacyjną. Zostanie przeprowadzona w drodze rozporządzenia Ministra Szkolnictwa Wyższego.

Droga legislacyjna oczywiście ma swoje prawa, jest prościej, bo nie idzie drogą parlamentu, tylko drogą rozporządzenia Ministra Szkolnictwa Wyższego. Ta droga jednak jest dosyć długa, nie jest to automatyczne działanie, trwa pewien czas. To jeszcze jest momencik, pewna chwilka, którą musimy wytrzymać – dodaje rektor Akademii Jana Długosza, prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska.

Rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024