Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska policja szuka chętnych do pracy

Facebook Twitter

W ubiegłym roku 195 kandydatów chciało wstąpić w szeregi mundurowych. Przyjętych zostało... tylko czterech. Teraz zgłosić może się każdy, ale nie każdy ma szansę dostać się do służby.

Żeby zostać policjantem, trzeba spełniać określone warunki:

W tym roku przyjęcia nowych funkcjonariuszy planowane są w lutym, kwietniu, lipcu, we wrześniu, w listopadzie i grudniu. Przede wszystkim poszukujemy kandydatów, którzy mają predyspozycje do pełnienia służby w szeregach policji, mają polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię i posiadają odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych. Nie mogą być to osoby skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Dodatkowo punktowane jest posiadanie m.in. wykształcenia wyższego, tytułu ratownika medycznego, posiadanie prawa jazdy i znajomość języka obcego. Szczegółowe informacje o postępowaniu kwalifikacyjnym można znaleźć na stronie śląskiej policji w zakładce rekrutacja.

Dokumenty należy składać w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Popiełuszki. Przyjmowane są od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.00. A mówiła Sabina Chyra Giereś z policji w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj