Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska policja podsumowała pierwszą część szczytu pielgrzymkowego

Facebook Twitter

W miniony weekend policjanci interweniowali kilkaset razy. Kontrolowano m.in. przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku zakrywania nosa i ust oraz to czy zachowywany jest dystans społeczny.

Sporo pracy mieli też policjanci z Wydziału Ruchu drogowego – mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś:

Jeśli chodzi o zdarzenia drogowe, to na terenie miasta i powiatu częstochowskiego doszło w tych dniach do 27 kolizji drogowych. W zdarzeniach nie było osób rannych i zabitych. Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania 3 kierującym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym a 100 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto przebadano ponad 450 kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 8 kierujących wsiadło za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu a 3 bez uprawnień do kierowania. Częstochowska drogówka zatrzymała również 21 dowodów rejestracyjnych w większości za zły stan techniczny pojazdów. 

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w ubiegły piątek w Częstochowie. 63-letnia kierująca peugeotem podczas wymijania czołowo zderzyła się z jadącym z naprzeciwka pojazdem. Zaskakujące było jej tłumaczenie – 63 latka powiedziała policjantom, że zawsze jeździ środkiem drogi i twierdziła, że to kierujący lexusem w nią wjechał. Miała prawie 1,5 promila w organizmie. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Oprócz utraty prawa jazdy i wysokiej grzywny, grozi jej także do 2 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021