Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska policja i GIOŚ wykryli składowisko odpadów w Bieruniu

Facebook Twitter

Kolejne składowisko niebezpiecznych substancji pod lupą śledczych. Tym razem chemikalia odkryli policjanci z Częstochowy razem z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska. Beczki były przysypane ziemią na terenie Bierunia, niedaleko Tychów.

fot. KMP Częstochowa

Sprawą działalności przestępców z tzw. mafii śmieciowej zajmują się m.in. policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Częstochowy. Najnowsze odkryte w Bieruniu nielegalne składowisko odpadów, ujawniło w plastikowych i metalowych pojemnikach nieznane, niebezpieczne substancje. Prawdopodobnie pochodzące z przemysłu chemicznego, które ukryto pod ziemią na rozległym prywatnym terenie. Chodzi o ponad 20 tys. litrów chemikaliów.

To kolejny przykład bezprawnego procederu składowania odpadów w naszym województwie. Najczęściej znajdowane są w opuszczonych obiektach, halach i magazynach, a także na terenach zielonych. W Częstochowie i okolicznych gminach takich przypadków mieliśmy kilka, ostatnio grupa trzech trudniących się procederem mężczyzn została u nas aresztowana, w tym szef zorganizowanej grupy. Całość działań nadzoruje Prokuratura Regionalna w Katowicach, która odpowiada już za blisko 60 zatrzymań osób związanych z tą sprawą.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024