Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska Masa Krytyczna po raz 192. W piątek 31 marca

Facebook Twitter

Startują w każdy ostatni piątek miesiąca o 18:00 z Placu Biegańskiego. Wsiadają na rowery i przemierzają częstochowskie ulice w grupie, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i potrzeby cyklistów, propagować aktywność i zwracać uwagę na tolerancję na drodze.

fot. Pixabay

Częstochowska Masa Krytyczna znów na drogach 31 marca

Agata Jarosz: Głównym hasłem masy jest to, że my nie blokujemy ruchu, a my jesteśmy jego częścią. Zawsze ostatni piątek miesiąca o godzinie 18:00 startujemy z placu Biegańskiego. Jeździmy bez względu na pogodę i porę. Staramy się urozmaicać trasy, wiadomo, przez wszechobecne remonty obecnie mamy wyznaczony jeden kierunek, ale i tak cały czas staramy się coś tam zmieniać, żeby nie zanudzić uczestników.

W najbliższy piątek 192. edycja przejazdu częstochowskich rowerzystów

– mówi Agata Jarosz, organizatorka masy krytycznej.

Może dołączyć każdy, bez względu na wiek, kondycję fizyczną, czy rodzaj posiadanego roweru. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek są mile widziani:

Agata Jarosz: Bardzo dużo dzieci jeździ. Jeździmy takim tempem dostosowanym każdego, nikogo nigdy nie zostawiamy w tyle. Jedziemy z obstawą policji i ratowników z Rescue Team. Chcemy zwrócić uwagę jak ważne jest być widocznym na drodze, ponieważ jeżeli my widzimy pojazd zbliżający się, to nie znaczy, że kierujący widzi nas. Dlatego chcemy właśnie zagadywać mieszkańców miasta, pokazywać różne plansze jak jesteśmy widoczni w odblaskach, w jasnym ubraniu, w ciemnych ubraniach, co często się zdarza na ulicy. Będziemy rozdawać elementy odblaskowe. Pomagać nam będą ratownicy oraz policja, żeby jak najwięcej osób było świadomych, jak ważne jest być widocznym na drodze.

Starajmy się być widoczni i chrońmy to co najcenniejsze, czyli nasz zdrowie i życie

– dodaje Agata Jarosz. Uczestnicy dodaję, że jazda w kasku na rowerze powinna być dla nas normą. Zbiórka o 18.00 w piątek na „Bieganie”.

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku: 192. Częstochowska Masa Krytyczna

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023