Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska kranówka szczególnie polecana – płynie w zdrojach, saturatorach i poidełkach w szkołach

Facebook Twitter

Pij wodę z kranu, zachęcają nas przez całe lato Wodociągi Częstochowskie. Zmineralizowana częstochowska kranówka ma walory często wód butelkowanych, przyznaje rzecznik Paweł Gruszczyński.

Częstochowska kranówka

Częstochowska kranówka szczególnie polecana

Dla wszystkich udostępniana jest w publicznych zdrojach wodnych, które znajdziemy choćby w Al. NMP, w szkołach i nie tylko:

Paweł Gruszczyński: W szczególności mieszkańców miasta Częstochowy, pragniemy zachęcić do spożywania wody bezpośrednio z kranu, bo częstochowska kranówka to woda odpowiadająca wielu wodom mineralnym. Wodociągi Częstochowskie sukcesywnie montują poidełka w szkołach miejskich i gminnych oraz okazjonalnie w przypadku większych imprez miejskich ustawia saturator w ramach akcji ”piję wodę z kranu”.

Wodociągi zapowiadają, że w letnim okresie stanowiska z wodą będą dostępne wszędzie tam, gdzie odbywać się będą duże otwarte imprezy o miejskim charakterze. A co kryje w sobie częstochowska kranówka?

Paweł Gruszczyński: Tylko w jednym litrze wody częstochowskiej kranówki znajduje się 300 miligramów składników mineralnych. To woda bogata w wapń, magnez i wiele innych składników istotnych dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z tą różnicą, że 1 litr częstochowskiej wody kranówki kosztuje niespełna 1 groszy.

Przekonuje rzecznik Wodociągów Częstochowskich Paweł Gruszczyński.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024