Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska fundacja przygotowała warsztaty dla wolontariuszy. Nabór do projektu Często Pomagam do 1 marca

Facebook Twitter

Kończy się nabór do kolejnej edycji projektu Często Pomagam, trwa tylko do 1 marca. W Częstochowie są poszukiwane osoby, które chcą się rozwijać, a jednocześnie realizować na polu wolontariatu.

W projekcie przewidziano szkolenia i warsztaty, wizyty w częstochowskich organizacjach i integrację w społecznym środowisku miasta.

Dominik Nienartowicz: Nazwa jest takim bezpośrednim odniesieniem zarówno do miasta Częstochowy, a przede wszystkim do tego, żeby często pomagać. Czyli jest to odniesienie do wolontariatu długoterminowego, a nie do wolontariatu akcyjnego. Na wolontariacie długoterminowym chodzi o to, żeby coś robić regularnie i regularnie poświęcać się tej pracy społecznej, tej pomocy nie tylko od akcji czy to stanięcia z puszką, czy uczestnictwa w jakiejś zbiórce. Każda pomoc jest cenna i niezależnie od tego, w jakim wymiarze ona jest niesiona. Tutaj program skupia się na tym, żeby poświęcać się typowo pomocy długoterminowej działalności regularnej.

Poszukiwani są wolontariusze jak i koordynatorzy wolontariatu, również osoby z doświadczeniem w pracy społecznej

– mówi Dominik Nienartowicz – wiceprezes Fundacji Dla Życia i Rodziny. Zgłosić można się poprzez formularze znajdujące się na stronie i profilach fundacji. To już ostatni dzwonek na zapisy na warsztaty i szkolenia dla wolontariuszy.

Dominik Nienartowicz: Program jest skierowany do osób, które chcą zostać wolontariuszami, do osób, które już działają społecznie jako wolontariusze, ale także do osób, które czują się już na tyle pewnie, że chcą koordynować albo wolontariatem, albo zostać takimi swego rodzaju liderami społecznymi. Jesteśmy otwarci na każdego człowieka, który ma w sobie tą chęć do działania i do pomocy, i do rozwoju siebie. W przypadku wolontariuszy to jest wiek od 16 do 22-23 lat. W przypadku koordynatorów czy liderów społecznych, czy też nauczycieli, bo nauczycieli też mamy przyjemność szkolić, to już mówimy o tym w wieku powyżej 23 lat.

Wiedza, umiejętności i efekty warsztatów przydadzą się w codziennym życiu, ale też w szkole, w domu czy w pracy

– zachęcają organizatorzy.

Nabór chętnych do udziału w programie trwa tylko do środy (01.03.)

Warto się pospieszyć ze zgłoszeniami:

Dominik Nienartowicz: Cały projekt rusza od marca. Zaczynamy cykle szkoleń dwutorowo – dla wolontariuszy i dla koordynatorów, a także połączone jest to właśnie z tworzeniem środowiska organizacji społecznych, lokalnych koalicji na rzecz wolontariatu. W ramach projektu planowane są też wizyty studyjne w częstochowskich organizacjach, czyli tak naprawdę takie namacalne doświadczenie tego wolontariatu. Zobaczyć, czy to jest dla nas, bo nie zawsze jest tak, że każde miejsce nam będzie odpowiadać, a wolontariat jest na tyle szeroki, że wydaje mi się, że każdy znajdzie w nim dla siebie miejsce.

Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę i oficjalne profile Fundacji Dla Życia i Rodziny. O wolontariacie i warsztatach dla przyszłych wolontariuszy mówił Dominik Nienartowicz.

Fundacja dla Życia i Rodziny:

https://www.zyciacud.pl/

https://www.facebook.com/zyciacud/

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj