Częstochowska drogówka podsumowała akcję „Bezpieczny pieszy”
Podczas wczorajszych (19.11) działań w rejonie przejść dla pieszych policjanci ujawnili 134 wykroczenia popełnione przez kierowców – głównie przekroczenia prędkości, wyprzedzanie na pasach i nieprawidłowe parkowanie.

Szacowany czas czytania: 00:29
Z kolei 14 wykroczeń dotyczyło pieszych, którzy przechodzili w niedozwolonych miejscach lub ignorowali sygnalizację świetlną. Policja zapowiada kolejne kontrole, by poprawić bezpieczeństwo na drogach.
Akcja „Bezpieczny pieszy” – policja apeluje
Przestrzegajcie przepisów ruchu drogowego, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo pieszych zależy także od waszej odpowiedzialności za kierownicą. Zachowajcie szczególną ostrożność, zwolnijcie i zawsze ustępujcie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu lub na nie wchodzącym. Dzięki wspólnym wysiłkom możemy poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach i uniknąć tragedii.