Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowscy wolontariusze zaangażowali się w pomoc dla 2-letniego Romka z SMA

Facebook Twitter

Częstochowscy wolontariusze zaangażowali się w pomoc dla 2-letniego Romka, który walczy o życie i najdroższy lek na świecie. Do początku marca jego matka, samotnie wychowująca chłopca chorego na SMA, musi zgromadzić jeszcze ponad 1 mln 900 tys. złotych.

Mówi wolontariuszka z Częstochowy Agata Bugajczyk-Myrcik:

Agata Bugajczyk-Myrcik: Czas tutaj jest na wagę złota. Dosłownie. Ta zbiórka już trwa zdecydowanie za długo, bo ponad półtora roku są zbierane środki. To jest kolosalna kwota. Natomiast pozostało ciągle dużo, bo prawie dwa miliony złotych. To jakby w obliczu całej kwoty, ponieważ potrzeba aż 9 milionów na terapie genową, która uratuje życie chłopcu chorującemu na rdzeniowy zanik mięśni, czyli SMA. Romek, o którym mowa, ma dwa latka. Skończył dokładnie w grudniu. Tutaj choroba już mocno postępuje.

Dziecku może pomóc tylko kosztowna terapia genowa, która możliwa jest tylko za granicą. Na razie zbieranie potrzebnej kwoty trwa bardzo powoli:

Agata Bugajczyk-Myrcik: Romka wychowuje samotnie mama. Ojciec po prostu nie podołał chorobie i jak tylko dziecko wylądowało po raz pierwszy na OIOMie, gdzie już był siedmiokrotnie, to po prostu opuścił go. Wolontariusze rozrzuceni po całej Polsce prężą się, żeby wesprzeć tą zbiórkę, żeby zdążyć, żeby jak najszybciej zebrać tą kwotę. Zbiórka jest przewidziana do trzeciego marca. Ważne jest, żeby Romek jak najszybciej ruszył na tą terapia. Terapia ma się odbyć w Dubaju. Tutaj istotne jest to, żeby dziecko nie przekroczyło danej wagi.

Zbiórkę internetową na rzecz 2-letniego chłopca można prześledzić w internecie. W mediach społecznościowych mama dziecka opisała jego sytuację. Tam znajdziemy przydatne szczegóły jak można pomóc:

Agata Bugajczyk-Myrcik: Jest profil na Facebooku Romek kontra SMA. Zachęcam więcej dowiedzieć się na temat dziecka, na temat sytuacji. Profil na Instagramie, jest przede wszystkim strona zbiórki. Tam warto zaglądać. Każda forma wsparcia jest tutaj na wagę złota. Te złotówki, które wpłacamy, tworzą miliony.

– do wsparcia zachęcała wolontariuszka Agata Bugajczyk-Myrcik.

Romek kontra SMA

SIEPOMAGA: siepomaga.pl/roman-antsikewicz
FACEBOOK: facebook.com/roman.antsikevicz
INSTAGRAM: instagram.com/romek_smajlik

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024