Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowscy studenci, zainteresujcie swoich znajomych oddawaniem szpiku dla chorych

Facebook Twitter

Fundacja DKMS zachęca studentów z Częstochowy i regionu do udziału w projekcie Helpers Generation. Akcja trwa już od dłuższego czasu, a poszukiwani są liderzy, którzy są chętni do przeprowadzenia rejestracji potencjalnych dawców szpiku wśród kolegów i koleżanek na uczelni.

Program ruszył z kopyta po przerwie spowodowanej pandemią.

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią chcemy wrócić na uczelniane korytarze, by dać studentom możliwość rejestracji w bazie fundacji. Każdy lider, który weźmie udział w projekcie, zostanie wyposażony w wiedzę z zakresu organizacji eventów, prowadzenia projektu czy rejestracji potencjalnych dawców szpiku na onlinowym, 2-dniowym szkoleniu organizowanym przez Fundację DKMS.

Każdy ze studentów może stać się jednym z liderów i zorganizować w swojej uczelni Dzień Dawcy Szpiku, zachęca Bartłomiej Cisek. W ten sposób można przyczynić się pomocy chorym na białaczkę. To też edukacyjna szansa dla młodych:

Każdy lider będzie miał szansę wygrać płatny, 6-tygodniowy staż w Fundacji DKMS oraz szkolenie od partnera projektu EY Academy of Busines. Wszystkich chętnych zapraszam na stronę www.dkms.pl, gdzie w zakładce uczelnia wyższa znajdziecie informacje niezbędne do tego, aby dołączyć do projektu. Czekamy na zgłoszenia od studentów ze wszystkich częstochowskich uczelni i mam nadzieję, że już niedługo będziemy mieli okazję razem zrobić coś dobrego.

Jak przypomina Bartłomiej Cisek z Fundacji DKMS, projekt Helpers’ Generation tworzą studenci zjednoczeni wokół misji pomocy osobom chorym. Jak dotąd ponad 130 tys. studentów z całej Polski zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2022