Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowscy samorządowcy chcą zmiany zasad kierowania mieszkańców na testy na koronawirusa

Facebook Twitter

Prezydent miasta podpisał w tej sprawie list do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. W korespondencji Krzysztof Matyjaszczyk postuluje o przeprowadzanie większej liczby testów zlecanych przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz mniej wizyt zakażonych pacjentów na oddziałach zakaźnych. Powołuje się na trudności w działaniu Miejskiego Szpitala Zespolonego w czasie epidemii.

fot.geralt/pixabay.com

 Staramy się, aby poprawiać albo przynajmniej wnioskować do różnego rodzaju ministerstw czy tych osób, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo covidove na terenie naszego kraju. Wtedy, kiedy widzimy jakieś sytuacje, które nie służą miastu i mieszkańcom, robię to zarówno ja swoim wystąpieniem do Pana Ministra, zrobił to też Dyrektor Miejskiego Szpitala Senator Wojciech Konieczny zwracając się do róźnych instytucji. 

Problem w dobie rosnącej liczby zakażeń pojawił się w wielu rejonach kraju, dotyczy też naszego subregionu, argumentują władze Częstochowy. Pacjenci z infekcjami górnych dróg oddechowych nie trafiają do szpitali powiatowych z braku wystarczającej liczby miejsc.

Za mało jest miejsc dzisiaj, szczególnie kiedy koronawirus jest w ofensywie, kiedy jest jesień, kiedy mamy więcej zachorowań zarówno na zwykłą grypę jak i na Covid-19 i tutaj są potrzebne pewne działania ze strony rządu, ze strony tych agend rządowych, koordynują tą działalnością. Będziemy starali się podpowiadać, po to żeby było to wszystko z korzyścią dla mieszkanek i mieszkańców również naszego miasta.

Dodaje prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj