Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowscy ratownicy medyczni wśród najlepszych podczas Regionalnych Mistrzostw Polski

Facebook Twitter

Dwójka ratowników medycznych z częstochowskiego pogotowia zwycięzcami w Regionalnych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Najlepsi spośród startujących załóg okazali się Piotr Jakubowski i Piotr Ludwig. Zawody rozgrywano w miniony piątek (14.06.) w Łodzi.

ratownicy medyczni

Częstochowscy ratownicy medyczni na Regionalnych Mistrzostwach Polski

Ekipy musiały poradzić sobie z wymagającymi zadaniami, ale też z typowymi wezwaniami, które odwzorowywały codzienny dyżur:

Piotr Jakubowski: Dużo wiary w nas było, no ale faktycznie mieliśmy okazję uczestniczyć w Regionalnych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Od kilku lat razem jeździmy. Pierwszy raz wydarzyło się coś, czego myśmy się totalnie nie spodziewali, udało nam się zająć pierwsze miejsce i to w sumie na trzech konkurencjach. To zadanie codzienne dla zespołu ratownictwa medycznego to był pacjent, do którego wezwała konkubina pogotowie ratunkowe, a mężczyzna rano wyszedł ze szpitala.

Jak w normalnej pracy zespół pogotowia musiał zebrać wywiad oraz informacje o pacjencie, przeprowadzić badanie i pokierować na właściwe leczenie do szpitala, mówi ratownik medyczny Piotr Jakubowski. Zadań było więcej, jedno pod hasłem „ciemna strona miasta” dotyczyło problemów z narkotykami, z którymi boryka się miasto Łódź, a które w ramach ćwiczeń dostały się w ręce dziecka:

Piotr Ludwig: W Łodzi na ten moment jest bardzo duża ilość substancji psychoaktywnych na rynku, to było stricte lokalne zadanie do zrealizowania. Kobieta, która używa różnych środków, przyniosła je do domu, dziecko nieświadomie pomyliło to z zabawkami, bo w takiej formie ten narkotyk jest sprzedawany i to zjadło, co doprowadziło to zaburzeń rytmu serca i trzeba było wyrównać te zaburzenia. Akurat tam się tak potoczyło, że rozwikłaliśmy tę zagadkę.

 

Relacjonował częstochowski ratownik Piotr Ludwig, który dodaje, że zawodnicy byli zaskakiwani kolejnymi konkurencjami. Jak mówił nam Piotr Jakubowski, wygrana w regionalnych mistrzostwach oznacza przepustkę do zawodów rangi Mistrzostw Polski, które odbędą się we wrześniu:

Pierwszy raz w Polsce odbyło się to tak, że mamy realne takie same tablety jak mamy w pracy, tak samo otrzymujemy z pełnymi danymi, ze wszystkim, co się dało ustalić przez dyspozytora, cała formuła mistrzostw to odwzorowywała.

Dostaliśmy eliminacje do Mistrzostw Polski.

Tam obligatoryjnie będziemy uczestniczyć.

To jest sprawdzenie siebie i swoich umiejętności w tych stanach bezpośredniego zagrożenia życia, to co umiemy, to co potrafimy, jak się szkolimy. Częstochowa chyba nie miała jeszcze takiego sukcesu, więc jest ogromny plus.

Gratulujemy sukcesu!

Gośćmi Radia Jura byli zwycięzcy w Regionalnych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym – Piotr Ludwig i Piotr Jakubowski z częstochowskiej stacji pogotowia ratunkowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024