Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowscy radni zadecydowali, że w naszym mieście powstanie Rondo Praw Kobiet

Facebook Twitter

Temat wywołał dyskusję na sesji Rady Miasta, podzielił też radnych podczas głosowania. Uchwała ostatecznie została przegłosowana i nazwę zyskało nowo powstałe rondo przy dworcu PKP Stradom.

Mówi Sebastian Trzeszkowski – częstochowski radny, inicjator pomysłu uchwały:

Chodzi o pewien symbol Częstochowy jako miasta, które wspiera kobiety. Mi osobiście chodzi o to, aby pasażerowie wysiadający z dworca, z pociągu widzieli od razu nazwę, która będzie się od razu kojarzyć z pewnymi wartościami, jakie reprezentuje nasze miasto. Warto też dodać, że ponieważ jest to nowo budowane rondo nie ma jeszcze swojej nazwy a więc nadanie takiej nazwy nie będzie się wiązało z żadnymi dodatkowymi kosztami, jakie by powstały przy zmianie jakiejś istniejącej ulicy, skweru czy ronda.

Za nazwą dla ronda, dla uczczenia 102 rocznicy uzyskania przez kobiety praw wyborczych, głosowało ostatecznie 18 częstochowskich radnych.

Dyskusja była dość duża i zażarta. Co dla mnie troszeczkę dziwne to najwięcej osób, które krytykowały ten pomysł, to byli mężczyźni. Głosowało ZA 18 radnych, również Koalicja Obywatelska, która wspiera ten wniosek, w związku z czym cieszę się, że większość radnych była już za wprowadzeniem do porządku obrad

– dodaje radny Sebastian Trzeszkowski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021