Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowscy Radni chcą zmian w uchwale śmieciowej

Facebook Twitter

Przypomnijmy, nowy system opłat za wywóz śmieci wszedł w życie 1 stycznia i polega on na tym, że mieszkańcy bloków i kamienic płacą za odpady wedle zużytej wody. Jakie konkretnie zmiany proponują radni?

Zdaniem Piotra Wrony, radnego Prawa i Sprawiedliwości, nowa uchwała jest niezgodna z prawem. Samorządowiec próbował już wcześniej interweniować w tej sprawie w Regionalnej Izbie Obrachunkowej, ale jego działania okazały się nieskuteczne. Mimo to, na czwartkowej sesji rady miasta będzie przedstawiał argumenty, aby przekonać kolegów radnych do uchylenia uchwały.

No tak, ja też dostaję wiadomości i mmsem i telefonicznie i mieszkańcy są naprawdę zrozpaczeni tym, co zafundowały władze miasta nam, bo ja również jestem mieszkańcem Częstochowy i osiedla – blokowiska. Podjąłem wiele kroków, bo o znacznej części nie mogę powiedzieć, nie dlatego że nie mogę, ale nie chce odkrywać. 

Z kolei Łukasz Banaś samorządowiec z ramienia Koalicji Obywatelskiej uważa, że nowy system opłat za wywózkę śmieci jest dziurawy. Chce on wprowadzenia zapisów, aby uściślić ryczałt w przypadku mieszkań nieopomiarowanych, choć wcześniej głosował za pomysłem budzącym kontrowersje.

Jeśli w tej sprawie coś się zmieni na pewno Was o tym poinformujemy. Temat monitorujemy na bieżąco. Początek sesji w czwartek o 12.00.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021