Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowscy nordikowcy z licznymi sukcesami na koniec sezonu

Facebook Twitter

Nordic Team Częstochowa z licznymi sportowymi sukcesami na koncie. Częstochowscy zawodnicy osiągają świetne wyniki nie tylko w zawodach na szczeblu ogólnopolskim, ale też międzynarodowym. Sezon najważniejszych rywalizacji w nordic walking właśnie się zakończył.

fot. Pixabay

Póki co zawodnicy mają jeszcze pojedyncze plany, ale przygotowują już formę na kolejny sezon:

Daniel Wojtasiński: Będą się regenerowali i wybiegali w przyszłość z planami na sezon 2023. Pozostają jeszcze rozstrzygnięcia w kończącym się pucharze świata, w którym również możemy liczyć na fajne rezultaty. Oczywiście nie samym sportem żyjemy, jest jeszcze część rekreacyjna naszej działalności, a tutaj trochę się dzieje. Instruktorzy z naszej ekipy zapraszają na prowadzone przez nich zajęcia „Chodzę, bo lubię” do Lasku Aniołowskiego, w każdy poniedziałek o godz. 18:00. Dodatkowo zapraszamy na rajdy na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Najbliższy już 15 października w Złotym Potoku

– mówił Daniel Wojtasiński z Nordic Team Częstochowa. Na Pomorzu odbył się finałowy etap Enea Polish Nordic Walking Cup 2022, który miał jednocześnie rangę mistrzostw Polski na dystansach 5 i 10 kilometrów. Częstochowska grupa chodziarzy przywiozła z tej imprezy imponującą liczbę medali:

Daniel Wojtasiński: Z mistrzostw Polski wracamy z 3 złotymi, 5 srebrnymi i 2 srebrnymi medalami. Drużynowo zajęliśmy 2. miejsce na dystansie 5 km i 4. na 10 km. Natomiast w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski po 10 etapach zajęliśmy bodajże 4. lub 5. raz z rzędu 2. miejsce drużynowo, a indywidualnie nasi zawodnicy zwyciężyli w 6 kategoriach pucharu.

Nordic walking jest świetną formą rekreacji, a także bardzo bezpiecznym typem sportu wytrzymałościowego. Uprawiać go mogą prawie wszyscy – w każdym wieku, nie ma tutaj zbyt wielu przeciwskazań:

Daniel Wojtasiński: Sportowcy mogą się realizować w rywalizacji na najwyższym poziomie, a trening i przygotowania do startów nie odbiegają od tych znanych z innych dyscyplin sportowych. Oczywiście dochodzi aspekt specyficznych wymagań odnośnie techniki marszu z kijkami. Osoby pragnące w bezpieczny sposób zażyć  aktywności, znajdą w Nordic Walking wszystko, czego potrzebują. Ćwiczenia na świeżym powietrzu, zaangażowanie większości mięśni własnego ciała, odciążenie stawów, poprawą formy, wydolności, a szerzej mówiąc własnego zdrowia. Dochodzi jeszcze aspekt społeczny, który jest równie ważny, a spotkania w zróżnicowanej pod wieloma względami grupie dają dużo motywacji, chęci i poprawiają humor

– zachęcał promujący tę dyscyplinę Daniel Wojtasiński z Nordic Team Częstochowa.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024