Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowscy młodzi adepci kickboxingu mogą pochwalić się licznymi sukcesami sportowymi

Facebook Twitter

Ostatni, najbardziej spektakularny, to ośmiokrotne podium, podczas Pucharu Polski w tej dyscyplinie dla częstochowskiego klubu Quick Shot KickBoxing.

Mówi trener Łukasz Wabnic:

Łukasz Wabnic: Jeszcze nie zdarzyło się, aby pojechać z ośmioma zawodnikami i każdy wrócił z medalem, także faktycznie mieliśmy dużo szczęścia, bo w sporcie też musi być szczęście. Z pewnością duży wpływ na sukcesy sportowe miał obóz sportowy, ponieważ przed Pucharem Polski, byliśmy na obozie i tam trenowaliśmy dwa razy dziennie. Treningi – jak to na obozie – były ciężkie. Jak się nastawiamy pod konkretne zawody analogicznie mamy mocne treningi. Stąd efekt taki, a nie inny.

Srebrny medal w Pucharze Polski w Kickboxingu zdobył 14-letni Wiktor Andryszczak – zawodnik, który przez lata łączył treningi żużlowe z zajęciami sportów walki. Młody sportowiec zapewnia, że kick boxing jest aktywnością dla każdego:

Wiktor Andryszczak: Można skutecznie się obronić i podtrzymywać swoją kondycję, osobiście uważam, że ten sport może uprawiać każdy, ale nie każdy da radę się przełamać i jeździć na zawody. Może na to nie pozwolić psychika (…) ale cały czas można ten sport trenować.

Gratulujemy sukcesów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023