Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowscy kryminalni przechwycili narkotyki o wartości ponad 150 tys. złotych

Facebook Twitter

Prawie 2,4 kilogramów narkotyków i 3 zatrzymanych mieszkańców Częstochowy w wieku od 18 do 25 lat to efekt kilkumiesięcznej wnikliwej pracy policjantów z grupy do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców. Jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany.

O szczegółach podkomisarz Sabina Chyra-Giereś:

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn związanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z częstochowskich klubów sportowych w wieku od 18 do 25 lat. Łącznie posiadali prawie 24 tys. działek dilerskich amfetaminy, metaamfetaminy i 44 tabletki ecstasy. Przy 18-latku policjanci znaleźli kilka działek dilerskich metaamfetaminy, przy 25-latku 45 działek. 25-latek również w miejscu zamieszkania przechowywał znaczne ilości narkotyków.

25-latek decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia. Pozostali zatrzymani także usłyszeli zarzuty:

Nieumundurowani stróże prawa dotarli również do 23-letniego mieszkańca miasta, który w pomieszczeniu gospodarczym posiadał ponad 21 tys. działek dilerskich amfetaminy i prawie 1,6 tys. działek metaamfetaminy. Na wniosek prokuratora sąd zastosował względem niego 3-miesięczny areszt. Za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

– informowała o działaniach częstochowskich kryminalnych oficer prasowy KMP w Częstochowie, Sabina Chyra- Giereś.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023