Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowscy kierowcy skarżą się na organizację ruchu na Tysiącleciu

Facebook Twitter

Zamknięcie połowy ruchliwego skrzyżowania ul. Dekabrystów z al. Armii Krajowej spowodowało spore trudności z przejazdem.

Taksówkarze nadkładają drogi przez ul. Kiedrzyńską, objazdy prowadzą jeszcze przez osiedlowe uliczki w kierunku wylotu ul. Worcella:

Przejście na Worcella, Worcella otworzyli, zamykają tu, za chwilę zamkną drugą stronę i tak w kółko.

Wkoło trzeba iść, przez Worcella albo przez Promenadę, Kiedrzyńską musimy jeździć w kółko na drugą stronę. W ciągu dnia jak się parę razy trafi na taki przejazd to kilometry się nadrabia. Ciężko.

Na pewno jest uciążliwe. Jak możemy objechać? Albo ulicą Kiedrzyńską może Pan sobie czmychnąć, ewentualnie drugą stroną, jak teraz Worcella zostało otwarte. Ciężko się jeździ. Najgorsze jest to, że wszyscy wszystko kopią a później nie ma komu tego skończyć. Można by było zrobić jedną rzecz.

Podobne opinie przekazują nasi słuchacze za pośrednictwem skrzynki kontaktowej i naszego fb profilu. Tymczasem zarząd dróg tłumaczy, że zamknięcie skrzyżowania po północnej stronie to efekt prac na torowisku. W przyszłym miesiącu prace wymuszą zamknięcie drugiego kierunku jazdy na tym skrzyżowaniu…

W dzielnicy Tysiąclecie mamy zmianę organizacji ruchu na jednym z głównych skrzyżowań Aleja Armii Krajowej i ul. Dekabrystów. Jadąc ul. Dekabrystów od strony Hali Polonia nie przejedziemy przez skrzyżowanie z Aleją Armii Krajowej i nie wjedziemy w Aleję Armii Krajowej. W przeciwnym kierunku ruch odbywa się normalnie. Pamiętajmy jednak, że właśnie przejazd i wjazd w Aleję Armii Krajowej od strony Hali Polonia jest niemożliwy z uwagi na kolejny etap przebudowy linii tramwajowej. Jeszcze 2-3 tygodnie, później sytuacja się odwróci i ta organizacja ruchu będzie odwrotna na tym skrzyżowaniu. Nie jedźmy na pamięć i uważajmy na utrudnienia. 

Taką organizację ruchu zaplanowano łącznie na kilka tygodni, wyjaśniał nam Maciej Hasik – rzecznik w MZDiT.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj