Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowscy kickboxerzy z sukcesami w Mistrzostwach Polski

Facebook Twitter

Częstochowscy przedstawiciele sportów walki znów wśród najlepszych. Zawodnicy Quick Shot Kickboxing zdobyli 3 medale na zakończonych w Bałtowie Mistrzostwach Polski w Kickboxingu. Łącznie częstochowski klub reprezentowało 8 zawodników.

Brązowy medal podczas zawodów zdobyła częstochowianka Nadia Nowacka:

Nadia Nowacka: Od małego trenuję sztuki walki. Trenowałam wcześniej Aikido i Taekwondo, ale najbardziej spodobał mi się Kickboxing. Tata wcześniej trenował kickboxing. Mam wice wicemistrzostwo Polski w formule light contact. Jestem zadowolona.

O mozolnych przygotowaniach, bardzo wymagających treningach i postawie swoich zawodników, mówił nam też trener Łukasz Wabnic.

Łukasz Wabnic: Oprócz medali najcenniejsze jest doświadczenie, bo jeżeli już nasi uczniowie wiedzą, jaki jest standard na takich zawodach, jak wygląda proces przygotowania do mistrzostw, to już jest bezcenne. Przygotowania tak na prawdę trwają cały rok. W wakacje mamy przerwę, w ferie mamy chwilę przerwy, a tak to cały czas trzeba trenować. Standard uprawiania sportu i ciężkich treningów, i dyscypliny, to właśnie kickboxing. Nie da się zrobić czegoś takiego, że nagle jedziemy na zawody, a ktoś sobie mówi, że da sobie pół roku czasu, pojadę i jestem przygotowany.

W mistrzostwach brał udział również Wiktor Andryszczak – dotąd multimedalista Mistrzostw Polski w Mini-Żużlu. Częstochowianin niedawno postanowił zamienić motocykl właśnie na sportową matę:

Wiktor Andryszczak: Według mnie nie jest trudno. Kiedy ma się dobrą kondycję i jest się cały czas w trybie sportowym, to nagła zmiana sportu zajmuje jakiś czas, ale człowiek jest w stanie się do tego przyzwyczaić, nie jest to jakieś bardzo trudne. Mi się to podoba, bo daję sobie radę.

Klub zajmujący się kickboxem już rozpoczął przygotowania do Pucharu Polski, który odbędzie się w październiku.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2023