Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowianie zbadali słuch

Facebook Twitter

W centrum miasta stanął srebrny słuchobus, gdzie częstochowianie chętnie badali to jak słyszą. Każdy chętny, bez względu na wiek i bez skierowania od lekarza, mógł skorzystać z bezpłatnych przesiewowych badań słuchu. W mobilnym studiu odbywały się testy i konsultacje, radą i pomocą służyli też fachowcy.

Niestety, mamy kłopoty z dobrym słyszeniem, takie wnioski nasuwają się po kontroli naszych uszu…

Osoby, które ustawiły się do słuchobusu przepytywał Mariusz Osyra. Charakterystyczny słuchobus w amerykańskim stylu miał też nakłonić nas do większej dbałości i profilaktycznego testowania słuchu. Organizatorzy akcji przez cały dzień na Placu Biegańskiego od 10:00 do 18:00 przebadali kilkaset osób.

Mówią prowadzący badania Jarosław Markowicz i Paulina Dubiak. Specjaliści zachęcali wszystkich aby, chronić słuch, ściszyć źródła dźwięku, nie słuchać głośnej muzyki, w miarę możliwości przebywanie w hałasie ograniczyć do niezbędnego minimum. Szczególnie, że na co dzień żyjemy w bardzo hałaśliwym otoczeniu…

Dodaje Jarosław Markowicz. Jak mówią lekarze problemy ze słyszeniem stają się domeną często bardzo młodych pacjentów. Pamiętajcie warto wybrać się na kontrolne wizyty do laryngologa raz do roku. Materiał przygotował Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj