Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa w kolejnym rankingu w czołówce. Nie mamy jednak powodów do zadowolenia

Facebook Twitter

Częstochowa zajmuje wysokie miejsce w rankingu najmniej uprzejmych polskich miast, przygotowanym przez międzynarodową platformę edukacyjną. Okazuje się za to, że mieszkańcy naszego miasta są hojni. 

Ranking powstał na podstawie ankiet przeprowadzonych w 19 największych polskich miastach. Badania dotyczyły 12 różnych zachowań, które uważane są za niegrzeczne i nieuprzejme. Częstochowa uplasowała się na 4 miejscu. Mniej uprzejme okazały się jedynie Łódź, Lublin i Warszawa. Wśród najczęstszych niegrzecznych zachowań mieszkańców naszego miasta, wskazane zostało przeglądania filmików na telefonie w towarzystwie. Za to według badań okazało się tez, że Częstochowa jest miastem hojnym. Na napiwki przeznaczamy średnio ponad 13 proc. kwoty rachunku. Więcej napiwków dają tylko mieszkańcy Lublina.

I jeszcze jedna ciekawostka. W rankingu przyjemnych do życia miast na czele Szczecin i Wrocław, to tutaj ludzie są najbardziej życzliwie i przyjaźnie nastawieni. Jak czytamy w rankingu:

Oba te miasta łączy lokalizacja – oba są umiejscowione bliżej zachodniej granicy kraju. Może wpływać na tamtejsze średnie zarobki i zadowolenie z życia, a pośrednio – na większą uprzejmość. Życie w obu tych miastach płynie też nieco spokojniej, więc mieszkańcy są mniej zestresowani niż w pozostałych regionach kraju.

Cały ranking TUTAJ

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023