Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa: Sylwester miejski odwołany

Facebook Twitter

Mimo wcześniejszych zapowiedzi dużej imprezy plenerowej na powitanie Nowego Roku, tym razem miejskiego sylwestra nie będzie. Przymiarki do wspólnego świętowania na placu Biegańskiego miały miejsce już latem. Teraz magistrat wycofuje się z tych planów.

fot. czestochowa.pl

Przyczyną są rosnące koszty administracyjne i konieczne oszczędności w miejskim budżecie. O powodach rezygnacji z miejskiego sylwestra mówi Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta w Częstochowie:

Aleksander Wierny: Niestety musimy z miejskiego sylwestra zrezygnować. Powodem są koszty, ale nie koszty samego sylwestra, tylko koszty funkcjonowania wszystkiego w infrastrukturze miejskiej – no bo wszytko drożeje. Prąd drożeje, woda drożeje, gaz drożeje… Samorządy niestety mają coraz mniej pieniędzy i muszą szukać oszczędności w tych sferach życia, które nie są tak bezpośrednio potrzebne do zapewnienia egzystencji obywatelom. Także niestety jesteśmy zmuszeni do oszczędzania i w związku z tym nie zorganizujemy sylwestra w tym roku.

Częstochowa dołącza do grona wielu miast, które rezygnują z miejskiej zabawy. Plenerowego sylwestra nie będzie też w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Gdyni czy Wrocławiu.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024