Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa chce mieć pomnik Jerzego Kuleja

Facebook Twitter

Jego budową i finansowaniem ma się zająć specjalnie powołany społeczny komitet, który zaprasza do współpracy wszystkich chętnych. Każdy może doradzić zarówno w temacie wyglądu pomnika jak i jego najlepszej lokalizacji. To na razie wstępny etap przygotowań całego projektu.

Ma zostać sfinansowany ze zbiórki publicznej.

Mówi pomysłodawca postawienia pomnika Jerzego Kuleja, Paweł Poliszewski, przewodniczący zawiązanego społecznego komitetu w Częstochowie. Na razie nie wybrano jeszcze ani miejsca ani kształtu. Wiadomo za to iż rzeźbę zaprojektuje uznany artysta Jerzy Kędziora…

O pomysłach na upamiętnienie boksera Jerzego Kuleja pytaliśmy rzeźbiarza Jerzego Kędziorę. Zgodnie z założeniem, w Częstochowie ma stanąć ruchoma instalacja, przypominająca mieszkańcom postać pochodzącego z naszego miasta sportowca. Jakie miejsce byłoby najlepsze na postawienie postumentu?

Dodaje członek komitetu Jaromir Puszek. Związany z Częstochową Jerzy Kulej ma od niedawna, zgodnie z decyzją Rady Miasta, rondo swojego imienia oraz tablicę pamiątkową, umieszczoną w alei Najświętszej Maryi Panny. Tematem interesował się Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2020