Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa będzie walczyć z hejtem wśród uczniów

Facebook Twitter

Wystartowała kampania „Pozytywnie zakręceni w Cyberprzestrzeni”. Projekt ma charakter profilaktyczny i organizowany jest przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie oraz Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji pond nadzorem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

Mówi Ewa Mucha z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie:

Założeniem kampanii jest dotarcie do uczniów szkół podstawowych, klas 6, 7 oraz 8. Wraz z kolegami z Komendy Miejskiej Policji ustaliliśmy, że będą to działania kilkutorowe. Pierwsze to spotkania z pedagogami (…), „Czwartki z cybermocą”, w ramach których policja, przedstawiciele poradni, czyli psycholodzy i pedagodzy, będą pokazywać dlaczego hejt jest zły. Dlaczego nie należy hejtować, ale też uczyć, w jaki sposób sobie z tym radzić.

Projekt ma uświadomić destrukcyjną rolę hejtu, podpowie też jak sobie z nim radzić:

Pomoc potrzebna jest przede wszystkim tej osobie, która jest „hejtowana” i trzeba pokazać, gdzie ma się zwrócić (…). Kolejnymi działaniami są pogadanki, prelekcje, warsztaty na terenie szkół, które będziemy prowadzić równolegle. Zarówno prowadzić je będą osoby z poradni jak i dzielnicowi, którzy opiekują się danymi szkołami (…).

W ramach kampanii organizowany jest także konkurs, którego przedmiotem ma być nagranie spotu dotyczącego cyberprzemocy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022