Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowa: 15-latek zaatakował nożem swoich rodziców! Sprawę bada policja i prokurator

Facebook Twitter

Sceny niczym z filmu grozy rozegrały się w niedzielę (20.11.) wieczorem na Rakowie. W jednym z bloków przy ul. Ossowskiego, nastolatek zaatakował nożem swoich rodziców. Odnieśli szereg ran, są teraz pod opieką lekarzy w jednym z częstochowskich szpitali.

Jak poinformowała rzecznik miejskiej komendy, na częstochowskim Rakowie doszło do ataku z użyciem noża. Według ustaleń wczoraj po godzinie 21:00, 15-latek miał w złości zaatakować nożem rodziców, po tym, gdy odebrali mu telefon. Nastolatek najpierw skierował swoją agresję na matkę, w jej obronie stanął jednak ojciec chłopaka. Został podczas szamotaniny pchnięty nożem.

Małżeństwo z licznymi obrażeniami, ranami ciętymi i kłutymi trafiło do jednego z częstochowskich szpitali. Według informacji lekarzy doznane obrażenia nie zagrażają ich życiu. Policjanci pod nadzorem prokuratora od późnego wieczora ustalają przebieg i okoliczności całego zdarzenia. Kolejne czynności w tej sprawie zaplanowane są dzisiaj. Wiadomo, że wszyscy domownicy byli trzeźwi. Nastolatek został zatrzymany.

Zdarzenie potwierdziła rzecznik miejskiej policji podkom. Sabina Chyra-Giereś:

Sabina Chyra-Giereś: Wczoraj około godziny 21:40 otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że w jednym z bloków na Rakowie 15-letni chłopak zaatakował nożem swoją matkę, a następnie ojca, który stanął w jej obronie. Rodzice chłopaka z ranami ciętymi i kłutymi ciała trafili do szpitala. Doznane obrażenia nie zagrażają ich życiu. Policjanci pod nadzorem częstochowskiej prokuratury ustalają przyczynę i dokładnie okoliczności tego zdarzenia.

Więcej będzie wiadomo, po tym jak kolejne szczegóły w sprawie ustalą policjanci i prokurator. Śledczy sprawdzą co doprowadziło do szarpaniny która przeobraziła się w atak z użyciem noża. Prokuratura zapowiada dalsze czynności i przesłuchania, w tym te z udziałem nastoletniego napastnika.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024