Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Część obiektów MOSiR-u dostępna dla sportowców. Wracają też amatorskie rozgrywki

Facebook Twitter

Rządowe obostrzenia częściowo "uwolniły" sport na świeżym powietrzu, przy ograniczeniu grup zawodników. Dlatego od tego tygodnia MOSiR otwiera zewnętrzne boiska wielofunkcyjne przy Boya-Żeleńskiego w Częstochowie.

Pytaliśmy w ośrodku kto i gdzie będzie mógł trenować?

Obiekty, którymi administrujemy, w tym momencie przeważnie są wykorzystywane przez kluby sportowe, więc na pewno stadiony piłkarskie zgodnie z obowiązującymi zaleceniami i zasadami, i w tym stopniu, w którym możemy, staramy się wznowić rozgrywki amatorskie. Tutaj piłkarze, którzy uczestniczą w amatorskiej lidze piłki nożnej, będą mogli wznowić rozgrywki na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków przy ul. Limanowskiego

Jak mówi Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, mieszkańcy skorzystają też z dwóch zadaszonych kortów tenisowych i boiska do piłki nożnej. Dominują jednak podopieczni klubów sportowych:

Teraz otworzą się na sport dzieci i młodzieży. Tam będzie na pewno większa frekwencja. Jeżeli chodzi o takie ogólnodostępne obiekty to możliwość korzystania z boisk wielofunkcyjnych, z obiektu przy ul. Boya-Żeleńskiego tj. zimą wszystkim znane sztuczne lodowisko, ale latem ten obiekt ma korty, boisko do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, więc będzie można korzystać.

Jak usłyszeliśmy w częstochowskim MOSiR-ze, obiekty plenerowe przez cały sezon mają być czynne od 8.00 do 22.00, o ile oczywiście treningów nie pokrzyżują kolejne rządowe ograniczenia dla uprawiania sportu. Nadal też czekamy jeszcze na możliwość korzystania z parku wodnego i pływalni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj