Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To na pewno będzie trafiony prezent na dzień dziecka! 1 czerwca wreszcie startują miejskie pływalnie!

Facebook Twitter

Po 14 miesiącach bez dostępu do miejskich basenów, znów będzie można popływać. To bardzo dobra informacja, na którą czekali częstochowianie. Jest zielone światło z magistratu. MOSiR swoje obiekty ma otworzyć w Dzień Dziecka.

Juan Emilio López Gallardo/ Pixabay

1 czerwca wystartują zatem kryte pływalnie przy Al. Niepodległości, przy Liceum „Sienkiewicza”, a także przy MDK-u na Rakowie.

Mają wznowić działalność od 1 czerwca po sprawdzeniu i uruchomieniu instalacji basenowych oraz uzyskaniu pozytywnych wyników badań wody. Oczywiście to funkcjonowanie będzie możliwe z ograniczeniami przewidzianymi ciągle dla działania basenów po 29 maja. Przypomnijmy, że według obecnych regulacji rządowych na czas epidemii, od 29 maja baseny mogą być otwarte w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu maksimum 50% obłożenia obiektu

– przypomina o reżimie sanitarnym na pływalniach Włodzimierz Tutaj – rzecznik magistratu. Na otwarcie basenów bardzo czekają częstochowianie:

Siłownie są pootwierane. Niech otworzą baseny!

Te obostrzenia – mam wrażenie – nie przynoszą żadnego skutku, a skutki dla gospodarki będą bardzo złe.

W innych miastach baseny są pootwierane, a samo dojeżdżanie na inne baseny trwa.

Przypomnijmy zatem, pływalnie MOSiRu, według zapowiedzi wznowią swoją działalność od 1 czerwca, po sprawdzeniu instalacji i uzyskaniu pozytywnych wyników badań wody.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj