Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czekają na przedsiębiorców i stażystów – program ruszył w PUP. Wizytę umawiamy wcześniej w urzędzie

Facebook Twitter

W czasie epidemii nieco trudniej dotrzeć do Powiatowego Urzędu Pracy. Częstochowski pośredniak zapewnia jednak, że mimo ograniczeń w obsłudze, wciąż poleca kontakt zdalny, potrzebne druki publikuje na stronie internetowej, a doradcy są telefonicznie są stale dostępni dla interesantów.

Od stycznia prowadzi też nabór wniosków na staże. Wystarczy że pracodawcy zadeklarują chęć zatrudnienia takiej osoby na koniec umowy stażowej.

Staże to podstawowa forma aktywizacji osób bezrobotnych. To nie tylko osoby starsze, mamy programy skierowane do wszystkich naszych klientów, osób bezrobotnych, więc również osoby do 30 roku życia mogą z takiej formy skorzystać. Oczywiście przedsiębiorcy, którzy chcą przyjąć takiego stażystę – są uruchomione nabory, jeżeli chodzi o staże zarówno do 30 i po 30 r.ż. To 1400 zł stypendium stażowego dla osoby bezrobotnej, to są staże 6-miesięczne.

Realizowany jest też m.in projekt aktywizacji osób bezrobotnych w wieku 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy

– mówi dyr. Piotr Urbaniak. Jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zachęcamy pracodawców, przedsiębiorców do składania wniosków o stażystów, natomiast nie są to jedyne formy, które urząd pracy w tym roku przewiduje dla osób bezrobotnych. Są również takie formy jak doposażenie stanowiska pracy, jeżeli chodzi o przedsiębiorców. Myślę, że na dniach nabory na pozostałe formy będą również uruchamiane.

W przypadku staży pracowniczych w firmach prywatnych, wnioskowany okres odbywania stażu nie może przekroczyć 6 miesięcy, a po zakończonym stażu osoby te powinny otrzymać umowę o pracę na co najmniej 3 miesiące, w wymiarze przynajmniej połowy etatu. Informował nas Piotr Urbaniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj