Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czas rozejrzeć się za pracą sezonową. Są oferty z kraju oraz zza granicy

Facebook Twitter

W tym okresie takich ofert jest najwięcej, młodzi ludzie już rozglądają się za tegorocznymi propozycjami. Można za sprawą częstochowskiego OHP znaleźć czasowe zajęcie zarówno na miejscu, w innych rejonach kraju, jak i za granicą.

Propozycji jest sporo – mówi Joanna Laskowska, częstochowski pośrednik pracy sieci Eures:

Warto do nas teraz przyjść, ponieważ mamy oferty pracy typowo na wakacje. Jeżeli chodzi o oferty tutaj, w Częstochowie są to np. roznoszenie ulotek, konsultant telefoniczny, jest to praca produkcyjna, czy prace na festynach – w weekendy. Zazwyczaj takiej pracy szukają uczniowie oraz studenci, oni chcą typowo prac na wakacje. Warto do nas przyjść, złożyć ankietę poszukującego pracy, wtedy my wysyłamy sms-y, jak tylko jest jakaś oferta. Ale oczywiście można przyjść przez cały rok.

Jak mówią specjaliści rynku pracy, kuszą ofertami dla uczniów i studentów także zagraniczni pracodawcy. Do sezonowej pracy można wyjechać np. do: Niemiec, Holandii czy krajów skandynawskich.

Mamy oferty typowo na weekendy, gdzie można poza wakacjami zgłosić się do nas. Jeżeli chodzi o prace zagraniczne, są to oferty z pośrednictwa pracy Eures – przy zbiorach owoców w Holandii lub w Niemczech jako animator czasu wolnego lub przy festynach. Do pracy w Niemczech jest potrzebny język obcy, a do pracy przy zbiorach nie jest potrzebny żaden język.

Z Joanną Laskowską, asystentem sieci Eures i pośrednikiem pracy w Częstochowie rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj