Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czas na studia. Nowy rok akademicki na Politechnice Częstochowskiej

Facebook Twitter

Politechnika Częstochowska we wtorek (4.10) powitała 2 tysiące nowych studentów, w tym 400 z zagranicy. Posłuchajcie co mówią studenci na start nowego roku akademickiego.

Ślubowanie i uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego miały miejsce w auli Wydziału Zarządzania. Młode osoby, które zaczęły nowe kierunki studiów, opieką otoczy oczywiście samorząd studencki. Reporter Radia Jura rozmawiał z Małgorzatą Walczak, przewodniczącą samorządu studentów Politechniki Częstochowskiej.

Małgorzata Walczak: Podjęcie studiów to ważna rzecz dla każdego młodego człowieka, warto podjąć ten trud. Zachęcamy do studiowania na Politechnice Częstochowskiej, będziemy robić wszystko, by pomóc studentom.

Młodzi ludzie szukają przyszłościowego fachu, dlatego przybyło osób studiujących techniczne kierunki.

Jest ich więcej niż w poprzednim roku akademickim

– przyznaje rektor uczelni, prof. Norbert Sczygiol. Dodaje też, że to będzie trudny rok pełen wyzwań.

prof. Norbert Sczygiol: 174 inauguracja, a wyzwań mamy dużo, by je zrealizować,musimy trochę szerzej patrzeć na sprawę. Przede wszystkim cieszy nas, że mamy więcej studentów, jeśli chodzi o Polaków to o 200 więcej, mamy 10 % więcej studentów z zagranicy. W badaniach zajmujemy się tematami na czasie: energetyka, ochrona środowiska, ale także duże zapotrzebowanie mamy na tradycyjne kierunki.

Studenci pierwszego roku złożyli swoje ślubowanie, a my pytaliśmy pierwszoroczniaków, co zdecydowało, że wybrali dla siebie Częstochowę i właśnie kierunki z naszej politechniki. Posłuchajcie co nam powiedzieli:

Studentów pierwszego roku Politechniki Częstochowskiej pytał Mariusz Osyra. Dzień później rok akademicki rozpoczyna też Uniwersytet im. Jana Długosza.

Już w niedzielę w Radiu JURA program Uniwersytecka Częstochowa: badania, odkrycia częstochowskich naukowców. Słuchaj już po 18.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023