Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Czarna polska jesień w szpitalach”, również w częstochowskim

Facebook Twitter

23 szpitale zrzeszone w Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego rozpoczęły w poniedziałek akcję "Czarna polska jesień". Ma ona zwrócić uwagę na krytyczną sytuację finansową tych placówek.

W petycji przedstawiciele szpitali powiatowych domagają się m.in. pokrycia przez NFZ kosztów wzrostu wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia i umożliwienia kierownictwu szpitali poprawy oferty świadczonych usług zdrowotnych.

Wojciech Konieczny: To, co do tej pory się wydarzyło w tym roku, jest szokujące dla szpitali, szczególnie dla szpitali powiatowych tzn. te szpitale, które były gorzej finansowane są tak naprawdę jeszcze gorzej finansowane. Ten po prostu ma trudności finansowe. Szpitale, które miały wysokie kontrakty, wysokospecjalistyczne procedury, to zyskały na tych zmianach. To jest dosyć paradoksalne. Zamiast pomóc tym, którzy sobie nie radzili, to nagrodzono tych, którzy nie mieli źle

– ocenia Wojciech Konieczny, dyr. Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Obecna coraz gorsza sytuacja finansowa placówek szpitalnych wynika m.in. z przyjętych rozwiązań tzw. „ustawy podwyżkowej”. Kosztów uposażeń kadry nie pokrywa NFZ, co przekłada się na rosnące zadłużenie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024