Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Cykl „Nieśmiertelni” wraca do Miejskiej Galerii Sztuki

Facebook Twitter

Zdobywca Nobla, Oscara i Grammy - Bob Dylan będzie bohaterem najbliższego spotkania w cyklu Nieśmiertelni. Ten szyld w nowym roku reaktywuje Miejska Galeria Sztuki.

fot. http://www.galeria.czest.pl

Nie zabraknie dobrej muzyki, literackich tekstów i ciekawego prowadzącego:

Luty będzie obfitował w nasze spotkania z „Nieśmiertelnymi”. Dokładnie 12 lutego o godzinie 19-stej, serdecznie zapraszam w imieniu własnym jak i Boba Dylana. To on będzie bohaterem tego spotkania. O Dylanie będzie opowiadał nie kto inny jak redaktor muzyczny i świetny muzyk – Filip Łobodziński wraz z całym zespołem. Nie tylko zdjęcia, nie tylko filmy.

Jak mówi pomysłodawczyni projektu Anna Paleczek-Szumlas, celem w tym roku jest odświeżenie cyklu w nowej odsłonie. Zamiarem Filipa Łobodzińskiego jest z kolei wprowadzenie w twórczość Boba Dylana osób, które nie znają go z pozamuzycznej działalności…

Pokażemy jak Bob Dylan maluje, bo jest też świetnym artystą-malarzem. Przedstawimy go również muzycznie. Filip Łobodziński tłumaczył teksty i ma swój własny program dylan.pl, który dedykuje właśnie naszemu „Nieśmiertelnemu”. Koncert 12 lutego o godzinie 19, tym razem w Klubie Muzycznym Stacherczak.

To pierwsze z dwóch spotkań w cyklu Nieśmiertelni planowane na luty w Częstochowie. Kolejne poświęcone będzie Agnieszce Osieckiej. Zapraszała Anna Paleczek-Szumlas, dyr. Miejskiej Galerii Sztuki.

Bilety w cenie 50 zł (w dniu koncertu 60 zł), do nabycie w kasie kina OKF Iluzja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj