Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Cykl „Nieśmiertelni” w Miejskiej Galerii Sztuki. Kolejna odsłona już dzisiaj (26.02.)!

Facebook Twitter

To już drugie spotkanie z wyjątkowymi artystami w cyklu realizowanym prze Miejską Galerię Sztuki.

Po wieczorze poświęconym Dylanowi, pod koniec miesiąca bohaterką będzie Agnieszka Osiecka.

Z Agnieszką Osiecką nasze pokolenie spotykało się właściwie od dziecka i jej teksty trwają śmiertelnie do dnia dzisiejszego. Już 26 lutego w kinie OKF Iluzja odbędzie się koncert dedykowany właśnie Agnieszce Osieckiej. Nula Stankiewicz, Janusz Strobel, Paweł Pańta, jeszcze do tego dodatkowi muzycy, zaprezentują jej teksty we własnych aranżacjach piosenek.

– powiedziała nam Agnieszka Paleczek-Szumlas. Każde ze spotkań w cyklu Nieśmiertelni, jest okazją do poznania bliżej wyjątkowych postaci. I tym razem nie zabraknie archiwów, rzadkich materiałów fotograficznych, nagrań i rozmów…

Unikatowe zdjęcia Agnieszki Osieckiej, jej słowa, filmy. To wszystko przy współpracy z fundacją Agnieszki Osieckiej. Spotkanie poprowadzi Nula Stankiewicz wraz z Januszem Stroblem. To oni przedstawią Agnieszkę Osiecką. Tak jak Janusz spotykał ją bezpośrednio, tak Nula będzie odpowiadać również jako to młodsze pokolenie, które zetknęło się z Osiecką.

„Nieśmiertelni”, czyli spotkanie poświęconej Agnieszce Osieckiej już 26 lutego o godz. 19.00 w sali OKF-u. Polecała Anna Paleczek-Szumlas, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj