Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

CUK realizuje 40 zadań z ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Efekty zobaczymy jeszcze w tym roku

Facebook Twitter

Nowe propozycje zadań do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego czekają na głosowanie mieszkańców, tymczasem trwa wciąż realizacja zwycięskich zadań z poprzedniej edycji częstochowskiego budżetu.

fot. czestochowa.pl

Chodzi głównie o montaż małej architektury, za który odpowiada Centrum Usług Komunalnych. Pojawia się nowa zieleń, place zabaw czy inne wygrane udogodnienia:

Łukasz Kot: Centrum Usług Komunalnych realizuje 40 zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie za rok 2021. Część z tych zadań jest już zrealizowana, czyli takie zadanie jak oznaczenie ścieżki biegowej w Lasku Aniołowskim, wiata rowerowa w dzielnicy Trzech Wieszczy czy ławeczka z huśtawką i pergolą przy ul. Orkana. Natomiast większa część zadań z racji kwot i uzgodnień jest dopiero w przygotowaniu.

Jak mówi Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych, realizacje wszystkich 40 zadań jakie trafiły do CUK powinno zakończyć się w tym roku. Niektóre czekają na przetargi, inne już na wykonawców:

Łukasz Kot: Jeżeli chodzi o żądania, które realizujemy w oparciu o zamówienie udzielone w trybie przetargu, to szykujemy się do przetargu na Stop Smog, czyli Zielone Ściany w 11 ulicach dzielnic Częstochowy. One będą podobne do tego, co już widzimy na Urzędzie Miasta od strony Pasażu Opolczyka, ale też szykujemy się do ogłoszenia przetargu na wybudowanie placu zabaw przy ul. Pascala. Dokładamy wszelkich starań, żeby te zadania były wykonane do początku jesieni tego roku.

Latem i jesienią zobaczymy kolejne efekty

– dodaje Łukasz Kot, naczelnik z Centrum Usług Komunalnych.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023