Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

CUK przygotowuje nowe rozwiązania: Wkrótce deklaracje śmieciowe złożymy bez wychodzenia z domu

Facebook Twitter

Centrum Usług Komunalnych pracuje nad nowym systemem składania deklaracji śmieciowych. Niebawem będziemy mogli je składać przez Internet, bez potrzeby wychodzenia z domu.

CUK
fot. CUK mat.prasowe

Centrum Usług Komunalnych pracuje nad nowym systemem składania deklaracji śmieciowych. Niebawem będziemy mogli je składać przez Internet, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Łukasz Kot: Druk deklaracji jest skomplikowany i te wszystkie pola, które każdy z nas wypełnia, one są kłopotliwe. Niestety ich ilość i zakres informacji, które wpisujemy, wynikają z przepisów ustawy, więc szukaliśmy pomysłu jak to rozwiązać i cieszę się, że jakby wzorem takich miast jak Warszawa, Poznań, dzięki temu, że pozyskaliśmy jeszcze w zeszłym roku grant, będziemy wdrażać takie rozwiązanie, to się nazywa Przyjazne Deklaracje i polega to na tym, że przez Internet będzie można bardzo prosto wypełnić deklarację, wysłać i podpisać, jeśli ktoś posiada podpis kwalifikowany.

Takie narzędzie znacząco ułatwi i przyśpieszy ten proces, uważa naczelnik CUK w Częstochowie – Łukasz Kot:

Łukasz Kot: Ten program zadaje nam pytania i rekomenduje odpowiedzi na podstawie tej wiedzy, którą posiadają pracownicy Centrum Usług Komunalnych, tak żebyśmy mogli tę deklarację wypełnić samodzielnie, nie czekając na kontakt ze strony CUK’u…

Centrum Usług Komunalnych uzyskało dofinansowanie, dzięki któremu będzie mogło wdrożyć system ułatwiający składanie deklaracji przez mieszkańców. Trwają już przygotowania, a dalsze rozwiązania są jeszcze w planach…

Łukasz Kot: Jest to pierwszy krok. Drugim krokiem chcielibyśmy też po uzyskaniu dofinansowań wdrożyć e-book, czyli takie konto jak mamy np. przy opłacie za gaz czy prąd, żebyśmy wiedzieli wszystkie swoje opłaty, saldo, numer rachunku. Idziemy mocno przodu, nie chcemy tworzyć aplikacji dedykowanej, bo to są zawsze dużo większe koszty i kłopoty, więc jesteśmy w kontakcie z innymi tego typu jednostkami w innych miastach i wiemy, że coś każdy z nas powoli szykuje i ta firma, która też stworzyła te Przyjazne Deklaracje, zapowiada, że być może w tym roku uruchomi program właśnie taki ebook, czyli Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta.

O „Przyjaznych Deklaracjach” i metodzie łatwiejszej obsługi interesantów mówił Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024