Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Coraz więcej z 1% dla częstochowskich OPP. Miasto apeluje dalej o wspieranie organizacji lokalnych

Facebook Twitter

Trwa okres rozliczeniowy podatku za 2020 rok. Każdy z podatników może przekazać jego 1% na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Częstochowa jak co roku zachęca by te pieniądze trafiły do lokalnych podmiotów w mieście.

fot. Michal Jarmoluk/ Pixabay

W Częstochowie jest 75, które są zarejestrowane oraz 5 organizacji, które są filiami dużych stowarzyszeń, które mają w Częstochowie oddziały. Zachęcamy, dlatego że częstochowskie organizacje pozarządowe to działania w obszarze pomocy społecznej i wsparcie seniorów, osób z niepełnosprawnościami, ale też opieka nad zwierzętami, ochrona środowiska, kultura, rekreacja, sport. To naprawdę bardzo szeroki wachlarz, więc każdy kto będzie chciał, znajdzie organizację, dla której mógłby przekazać swój 1%

Aby wybrać częstochowskie OPP zachęca Adrian Staroniek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej. Pieniądze które w wyniku naszych rozliczeń zostaną w mieście, posłużą starszym, chorym, bezdomnym, dzieciom, młodzieży a także zwierzętom.

Przekazanie tego 1% to nic innego jak tak naprawdę uszczuplenie budżetu państwa, bo nikt nie zwróci tego 1% a jeśli Państwo nie przekażecie do organizacji pozarządowej, to trafi do wspólnego worka o imieniu budżet państwa. Natomiast wszystkie środki zgromadzone przez organizacje pożytku publicznego w Częstochowie najczęściej są wydawane dla właśnie miasta Częstochowy. W zeszłym roku to prawie 2 mln 150 tys., jakie zebraliśmy dla organizacji pożytku publicznego.

Skala tej pomocy stale rośnie, z roku na rok coraz chętniej podczas rozliczania rocznego podatku wybieramy lokalne organizacje. Pytaliśmy gdzie szukać przydatnych informacji dla rozliczających się osób:

To bardzo duże pieniądze. Prawie 30 tys. osób zdecydowało się przekazać ten 1%. Wykaz organizacji pozarządowych o statusie pożytku publicznego znajdziecie Państwo na stronie ngo.czestochowa.pl , tam zakładka przekaż 1%. Dziękujemy za już i prosimy o jeszcze w tym roku. Pamiętajmy proszę, 1 % dla Częstochowy

– z apelem do częstochowian – Adrian Staroniek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj