Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Coraz więcej osób w szpitalu na Parkitce

Facebook Twitter

Coraz więcej osób z koronawirusem trafia do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

W lecznicy przygotowywane są kolejne miejsca na przyjęcia chorych. Sytuacja jest trudna mówi Zbigniew Bajkowski, dyrektor szpitala przy Bialskiej.

Może nie kręgi karetek, ale rzeczywiście jest wzmożony dopływ pacjentów, którzy są zakażeni. Sytuacja jest trudna. My na bieżąco uruchamiamy miejsca covidowe. Dziś jeden z oddziałów, który był wcześniej o innym przeznaczeniu będzie oddziałem dla osób chorych na Covid, ale też mamy ograniczone możliwości, jeżeli ten oddział zostanie zapełniony to my już nie mamy więcej możliwości przyjmowania osób chorych na Covid.

O jakim oddziale mówimy?

O rehabilitacji neurologicznej w tej chwili. 

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, został przemianowany na oddział dla osób z COVID-em. Zwiększyła się zatem liczba szpitalnych łóżek dla chorych z koronawirusem. Dyrektora Zbigniewa Bajkowskiego pytaliśmy też czy w związku z malejącą liczbą miejsc w szpitalu,
placówka na Kucelinie zostanie przywrócona do funkcjonowania?

Szpital na Kucelinie, żeby można było ożywić potrzebujemy kadry, potrzebujemy personelu. Jeszcze raz powtarzam budynki, nawet sprzęt w tej chwili nie jest najważniejszą przeszkodą. Najważniejszą przeszkodą jest personel.  Z jednej strony to jest kwestia tego, że tego personelu nie jest za dużo – to wszyscy o tym wiemy. Z drugiej strony wracają demony sprzed ponad pół roku, kiedy ludzie się bali różnych rzeczy, czy słusznie czy nie to już jest zupełnie inna kwestia. 

jak dodaje, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie na ten moment koronawirusa potwierdzono u 12 pielęgniarek i 3 lekarzy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj