Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Coraz więcej osób hospitalizowanych w naszym regionie z powodu zakażenia bądź podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. [STATYSTYKI]

Facebook Twitter

Najnowsze dane przedstawiła Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie. 47 osób w Częstochowie i powiecie częstochowskim przebywa na kwarantannie. W szpitalu z powodu podejrzenia zakażenia niebezpiecznym wirusem z Wuhan przebywają 43 osoby. 550 - to liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym. [Stan z dnia 21.03, godzina 14:00]

W sobotę (21.03.) o godzinie 18:20 Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych 7 zakażeniach na terenie województwa śląskiego (nie ma wśród nich osób z Częstochowy i regionu):
Jak informuje Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy wojewody śląskiego:
W kwarantannie domowej przebywa starszy mężczyzna, który miał kontakt z osobą zakażoną. Stan zdrowia jest dobry, a mężczyzna jest pod ścisłym nadzorem inspektorów sanitarnych w Bytomiu.
W dobrym stanie zdrowia jest również mężczyzna w sile wieku, który tydzień temu powrócił z Izraela. Zgodnie z wytycznymi sanepidu przebywał w kwarantannie, a gdy pojawiły się objawy, zgłosił się na oddział zakaźny do szpitala w Chorzowie.
Dodatni wynik na obecność koronawirusa wykazały także próbki pobrane od mężczyzny, który przebywał w kwarantannie po powrocie z Hiszpanii. Mieszkaniec w sile wieku jest w dobrym stanie i kuruje się w domu za zgodą lekarza. Jest pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Dąbrowie Górniczej. 
W cieszyńskim szpitalu hospitalizowana jest starsza kobieta, która miała kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Mieszkanka powiatu cieszyńskiego jest w dobrym stanie zdrowia.
W izolacji domowej leczy się z kolei młody mężczyzna, który miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Jest w dobrym stanie i pod nadzorem sanepidu w Katowicach.
W izolacji domowej przebywa młoda kobieta, która zakaziła się prawdopodobnie od obywatela Danii. Kobieta nie wykazuje niepokojących objawów koronawirusa, dlatego po wizycie na oddziale zakaźnym w Chorzowie i konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych wróciła do domu. Jest pod nadzorem katowickiego sanepidu.
Do szpitala zakaźnego w Tychach z objawami nudności, ogólnym osłabieniem i brakiem apetytu trafiła starsza kobieta. Jak ustalili inspektorzy sanitarni z Rybnika, mieszkanka była tydzień temu na uroczystości rodzinnej. Trwa ustalanie wszystkich osób, z którymi kobieta miała kontakt.
Na tę chwilę mamy 56 przypadków zakażenia koronawirusem w naszym województwie. Hospitalizowanych jest 75 osób, 2136 osób objętych jest kwarantanną, a 7111 – nadzorem sanitarnym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024